fbpx

Balti remondimuuseum

17.10.2019 — 16.11.2019

Viimased kolm aastat on Bita Razavi renoveerinud üht vana maja Lääne-Virumaal ja korterit Tartus Karlovas. Teda hakkasid huvitama materjalid, mida on Baltimaade kodude remontimisel läbi aastate muutuvas majanduslikus ja poliitilises olukorras kasutatud. Jätkuna oma varasematele töödele, milles Bita Razavi dokumenteeris Soome ja Iraani leibkondade ühiseid jooni, on ta nüüd ehitanud installatsiooni, et tutvustada nähtamatuid ehitusmaterjale, millega koos elavad paljud Balti regiooni inimesed.

Installatsioon “Balti remondimuuseum” tutvustab nõukogude ajal kodude soojustamiseks ja renoveerimiseks kasutatud materjale, mida kunstnik on renoveerimistööde käigus kogunud ja säilitanud kui antropoloogilise uurimistöö materjali. Kogutud materjali põhjal loob kunstnik absurdse versiooni rahvamuuseumist uurimaks selliste muuseumide rolli rahvusliku identiteedi konst-rueerimisel ja rahvusliku ühtsuse narratiivi loomisel.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital ja Tartu linn, TYPA (endine Eesti Trüki- ja Paberimuuseum), Frame FinlandKone Foundation, Põhjamaade Kultuuripunkt ja KUMA pruulikoda.

Fotod: Bita Razavi.

Press ja Publikatsioonid

Bita Razavi in a Reparative Mode
Francisco Martinez. Estonian Art. 1/2020

Tõeline eestlane peab endale ise maja ehitama
Indrek Grigor käsitleb Bita Razavi isiknäitust “Balti remondimuuseum”. Kunst.ee. 4/2019

Võimatute kihtide muuseum
Tanel Randel. Sirp. 15.11.2019

None of my works has ever left me
Intervjuu Bita Razaviga. Francisco Martinez. Art Territory. 11/11/2019

Fotoreportaaž Bita Razavi näitusest
Photoreportage from the exhibition by Bita Razavi. Echo Gone Wrong. 6/11/2019

Kogo galerii uudiskiri

Loe viimast uudiskirja