fbpx

Retrospektiiv

17.5.2019 — 22.6.2019

Ainuigavikuliselt kaduva ja ilmuva kaose muutumatult muutuva mõõtmatu ilmingu tunnistajate ühisnäitus „Retrospektiiv“ vaatab spontaanselt kulgeva ruumiinstallatsiooni kaudu tagasi inimkultuuri ning universumi igikestvale konfliktile, mis on inimesi vaevanud hetkest, mil esimene inimkäsi haaras kivikirve järele. Imiteerides inimkonna ambitsioonikat, ent lootusetut võitlust alistamatu Kaose vastu, uurib Kaose Kogudus inimeseks olemise kogemusega kaasnevaid olemuslikke algküsimusi ja püüab leida lepitust lõputult teadmatu universumiga.

Kaose Koguduse „Retrospektiiv“ on dekonstruktiivne protsess, mis ei keskendu autoritele, teostele ega nende seostele või tähendustele, vaid loob spontaanselt muutuva ühisruumi, mille täidab piiramatu loovuse puhas voog. Puuduvad piirid nii teose, meediumi kui ka autorite vahel. Ruumiinstallatsioon areneb ja taandarenebspontaanselt, muutes vormi ja tähendusi. Nõiakivitagune määramatus vilgatab korraks ja kaob siis jälle kiviklibusse. Kaose Koguduse liikmed realiseerivad inimese loomuomase õiguse eksida ja improviseerida ning lepitavad inimkonna universumiga. Kivi kotti!

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital ja Tartu linn.

Kogu näituse ajal toimus 24/7 ülekanne YouTube’s, kus peale näitust on vaadatavad mõned klipid. Näitusega kaasnes publikuprogramm, mis koosnes performance’itest (Luulur, Siim Lill, Ann Ideon), vestlustest, loengutest (Kaire Nurk, Hasso Krull, Madis Mad Vasser, Tenno Teidearu, Jaak Kikas), raamatuesitlusest (Margit Lõhmus “Sterne”), kontserdist (Dora Bleu), töötubadest (n. meisterdamine kividega) ja toore kunsti oksjonist (Siim Lill ja Martiini).

Näitusevaated: Helle Ly Tomberg

Kogo Uudiskiri

Loe viimast uudiskirja