fbpx

Kogo galerii

K-R, 12:00–18:00
L, 12:00–16:00
Muul ajal kokkuleppel

Aparaaditehas
Kastani 42, 50410 Tartu, Eesti – Google Map
kogo@kogogallery.ee
+372 5560 7971
kogogallery.ee

Liitu uudiskirjaga

Kogo on 2018. aasta kevadel Tartus Aparaaditehases avatud kaasaegse kunsti galerii, mis aitab kaasa kunstnike rahvusvahelisele nähtavusele ning nende kunstipraktika laialdasele tutvustamisele. 

Kogo mitmekülgse näituseprogrammi keskmes on kunstnike sooloprojektid ning kunstnike ja kuraatorite koostöös valminud näitused. Kogo peab oluliseks toetada oma tegevusega kunstnike vaba loomingut, interdistsiplinaarsust, fantaasiat ja uudseid ideid, algatada ja hoida loovaid suhteid ning koondada kunstnike ja kunstihuviliste kogukonda.

Peame oluliseks dialoogi ärgitamist läbi kaasaegse kunsti, et võimendada diskussiooni ühiskonnas oluliste küsimuste üle. Oleme seoses Kogo galeriis toimuvate näitustega korraldanud vestlusi, loenguid, giidituure, skriininguid, kontserte, raamatuesitlusi ja performance’eid ning kaasanud füüsikuid, filosoofe, keskkonnaaktiviste, õigusteadlasi, etnolooge, kirjanikke, muusikuid, etenduskunstnikke jt.

Avaliku näituse- ja publikuprogrammi korraldamisega tegeleva MTÜ Kogo galerii põhikiri on leitav siit. Viimase ehk 2021. aasta majandusaasta aruandega saab tutvuda siin. Täpsem info, sealhulgas registrikaart, MTÜ Kogo galerii kohta on tasuta kättesaadav Äriregistri kaudu. Järgime vabaühenduste eetikakoodeksit, mis on leitav siit.

Avalikkusele suunatud tegevuste kõrval on Kogo galerii missioon kunsti kogumise edendamine ja kunstnike viimine rahvusvahelisele turule. Sellele on pühendunud Galerii Kogo OÜ, mille viimase ehk 2021. aasta majandusaasta aruandega saab tutvuda siin.

Kogo galerii nimi on pärit võru keelest. Kogo tähendab meile nii kogumist kui ka kogemist ning kogukonda.

 

PROGRAMMI KOOSTAMISE PÕHIMÕTTED

Galerii näituste- ja publikuprogrammi eest vastutab galerii kuraator, kes teeb otsuseid üks aasta ette. Et aastasse mahub viis näitust, valitakse neid hoolikalt. Uue aasta programm saab avalikuks jaanuarikuu jooksul.

Programm kujuneb peaasjalikult otsepakkumistest kunstnikele ja kuraatoritele, aga ka avatud konkursside kaudu, mis võimaldavad leida rahvusvahelisi koostööprojekte ja kaasata noori kunstnikke. Samuti on galerii avatud ettepanekutele, mis on kontseptuaalselt ja tehniliselt hästi läbi mõeldud ning kohaspetsiifilised.

Kogo galerii produtseerib oma näituse- ja publikuprogrammi täiel määral ise, kattes kõik korraldamisega seotud kulud. Galerii sõlmib kunstnike ja kuraatoritega lepingud, mis reguleerivad osapoolte õigusi ja kohustusi.

Galerii tegutseb Aparaaditehase hoovis hoone esimesel korrusel 54 m2 näitusepinnal, mis on avatud neljal päeval nädalas.

Galerii plaan

 

PRAKTIKAVÕIMALUS KOGO GALERIIS

Kogo galerii toimib ka praktikabaasina, kus on võimalik näha galerii tegutsemist ning osaleda selles, olles näituse giid ja valvur, abistades näitustega, kaaskorraldades üritusi jms.

Õpitav/lõpetatud eriala pole määrav, praktika kestab vähemalt üks kuu ja see on tasustamata. Huvi korral kirjuta lühidalt, miks soovid just Kogo galeriisse praktikale tulla ja saada oma CV aadressile stella@kogogallery.ee.

Toetajad

 

Koostööpartnerid

 

Kogo galerii osaleb Sihtasutus Kodanikuühiskonna Sihtkapitali vabaühenduste arenguhüpet ettevalmistavas projektis 01.04.2023 – 31.07.2023 “MTÜ Kogo galerii äriplaani koostamine”. Toetuse summa 4000€. MTÜ Kogo galerii koostab koos tiimiliikmete, arengueksperdi ja sihtrühmadega MTÜ äriplaani koos finantsprognoosiga teenuste ja toodete pakkumiseks, et tõsta vabaühenduse finantsvõimekust ning võimekust ühingu arengueesmärke paremini ellu viia. MTÜ Kogo galerii plaanib projekti tegevustena kaardistada omatulu teenimise võimalusi ja turgu, seada fookused, koostada toodete/teenuste pakkumise ja arendamise kava ning turundusplaan.

Liina Raus – asutaja, tegevjuht
liina@kogogallery.ee
+372 55607971

Šelda Puķīte – rahvusvaheliste projektide juht ja kuraator
selda@kogogallery.ee

Stella Mõttus – programmijuht ja produtsent stella@kogogallery.ee
+372 55999609

Karin Kahre – kommunikatsioonijuht
karin@kogogallery.ee

Kristlyn Liier – sotsiaalmeedia spetsialist
kristlyn@kogogallery.ee

Aleksandra Samulenkova – graafiline disainer

Silver Sikk – veebilehe disainer

Ralph Mackenzie – veebiarendaja

MTÜ Kogo galerii juhatusse kuuluvad Liina Raus, Šelda Puķīte ja Stella Mõttus.

 

PRAKTIKAVÕIMALUS KOGO GALERIIS

Kogo galerii toimib ka praktikabaasina, kus on võimalik näha galerii tegutsemist ning osaleda selles, olles näituse giid ja valvur, abistades näitustega, kaaskorraldades üritusi jms.

Õpitav/lõpetatud eriala pole määrav, praktika kestab vähemalt üks kuu ja see on tasustamata. Huvi korral kirjuta lühidalt, miks soovid just Kogo galeriisse praktikale tulla ja saada oma CV aadressile stella@kogogallery.ee.

Kunsti müük

Kogo galeriist saab osta rahvusvaheliselt tegutsevate kaasaegsete kunstnike maale, graafikat, fotosid, videokunsti, installatsioone ja skulptuure. Galerii pakutav looming on sissevaade tänapäeva kunstnike loomepraktikatesse ja mõttemaailma; see sobib nii kodu sisustamiseks, kingituseks kui ka kollektsioneerimiseks ja investeerimiseks.
Vaata teoseid

 

Konsultatsioon

Kogo galerii pakub konsultatsioone kunsti valimiseks, hoiustamiseks ja eksponeerimiseks. Galeriis saab tutvuda erinevate kaasaegsete kunstivormidega ning uurida kunstnike töid lähemalt, saades galeristilt taustainformatsiooni kunstnike ja nende tööde kohta.

 

Kunsti laenutamine

Kunstilaenutus on hea alternatiiv neile, kes otsivad uudseid lahendusi kodu ja äripindade sisustamiseks.

Koostöös kunstikogujate ja kunstnikega pakub Kogo galerii võimalust oma koju või kontori- ja esindusruumidesse kunsti rentida. See on hea väljavaade luua meeldejääv ja vaheldusrikas miljöö ning toetada samaaegselt andekaid kunstnikke.

 

Galeriituurid

Galerii pakub gruppidele võimalust tutvuda kaasaegse kunsti, selle loojate ja galerii tegevusega.

 

Galeriiruumide rentimine ja üritused galeriis

Galerii rendib hea meelega oma ruumi ürituste korraldamiseks nii ettevõtetele, avalikele asutustele kui ka eraisikutele. Ruum mahutab mõnusalt 20 inimest, kohapeal saab tellida toitu ja jooke Aparaaditehase söögikohtadest. Lisaks erilisele sündmuspaigale pakub galerii soovi korral ka harivat programmi.

Kogo galerii uudiskiri

Loe viimast uudiskirja