fbpx

sTARTUp Day 2023

15.3.2023 — 17.3.2023

Festivali inspiratsiooni- ja puhkeala
16–17.3 kell 9.00–18.00

SÜNDMUSED

Meil on hea meel osaleda taas festivalil sTARTUp Day!
Oleme koos meie esindatava kunstniku Laura Põlluga loonud festivali seminarialale inspiratsiooni- ja puhkeala, kutsume ka kahele kuraatorituurile, mis seal samas aset leiavad ja lisaks kokkusaamisele galeriisse. Loe all lähemalt.

ALA

Kogo galerii ja Laura Põllu loodud inspiratsiooni- ja puhkeala

16.3 kell 9:00–18:00
17.3 kell 9:00–18:00
Seminariala Tartu Ülikooli Spordihoones (Ujula 4, Tartu) 

Ettevõtluses rõhutatakse üha enam puhkamise olulisust. Tööruumides olevad kunstiteoseid võivad pakkuda puhkust ja stimuleerida meelt. Kogo galerii ja kunstnik Laura Põld on loonud sTARTUp Day külastajatele inspiratsiooni- ja puhkeala „Taimne olevus“, kus esitletakse kunstniku uusimaid töid – käsitööna valminud vaipu, tekstiiliinstallatsioone ja keraamikat. Selle elevust tekitava ja mõtteid sütitava festivali raames pakub meie loodud ala meeltele nii lõõgastust kui ka virgutust, võimalust vaikseks sisekaemuseks ja ka vahetuteks vestlusteks.

Ajal, mil meie maailm kiiresti areneva infotehnoloogia mõjul pidevalt muutub, on esile kerkinud mitu tähtsat küsimust: milline võiks olla kõigile sobiv elukeskkond, kuidas majandada Maa ressursse, luua häid suhteid, arvestada kõigi ühiskonnaliikmetega, kuidas hoida vaimset tervist, arendada ja säilitada oskusi ning süvendada inimeste ajalootaju? Tähtis pole mitte küsimus, mis see kunst selline on, vaid mida kunst suudab teha. Olete oodatud looma oma tõlgendusi ja viivuks lõõgastuma, et avada oma meeled uutele seostele ja mõtetele.

Laura Põld tegeleb interdistsiplinaarse käsitöö ja skulptuuripõhise loominguga. Oma töös uurib ta pidevalt keskkonnaajalugu, inimlikke ja ka inimeseüleseid põhioskusi ja -vajadusi, näiteks vajadust kogukonna, turvatunde ja peavarju järele. Viimase aja töödes tegeleb ta põhjalikumalt materjalide valiku ning iga materjali ajaloolise ja poliitilise kontekstiga. Sealjuures kasutab ta oma keraamikas, kudumites ja tikandites traditsioonilisi käsitöö- ja ehitusvõtteid, mis pakuvad talle huvi lugude, mälu ja oskuste säilitajana. 

Kogo on kaasaegse kunsti galerii Tartus, kes esindab noorema põlvkonna kunstnikke Baltimaadest ning on pühendunud nende rahvusvahelise nähtavuse tõstmisele. Me usume, et kunst parandab inimeste heaolu ning arendab loomingulisust, mida vajame igapäevaselt.

SÜNDMUSED

Naiste sõpruse teemaline kohtumine Kogo galeriis
15.3 kell 12.20–13.00
Kogo galerii, Kastani 42

Enne, kui saabud sündmusele „How to increase the proportion of women in the IT field in Estonia?“, mis toimub Aparaaditehases (Elutuba Lava Taga, Kastani 42, 15.3 kell 13.00–17.00), astu galeriist läbi – meil on praegu avatud näitus naiste sõprusest, „Tervitused ja mis iganes taastaks meie katkema kippuva suhte“. Kuuled lähemalt näitusel osalevatest kunstnikest ja nende teostest, meie mõtetest seoses naiste vahelise sõpruse ja ettevõtlusega, kohtud meie tiimiga, mis koosneb muuseas ainult naistest, samuti saad teada, millist kasu loovad kunstiteosed tööruumides. Suhtleme nii eesti kui ka inglise keeles.

PANE END KIRJA


Kuraatorituurid inspiratsiooni- ja puhkealal
16.3 kell 11:00–11.45
17.3 kell 14.00–14:45
Seminariala Tartu Ülikooli Spordihoones (Ujula 4, Tartu) 

Kogo galerii kuraator Šelda Puķīte teeb tuuri Kogo galerii ja Laura Põllu loodud inspiratsiooni- ja puhkealal. Sündmus on inglise keeles.

PANE END KIRJA

 

Tiim
Kunstnik: Laura Põld
Kuraator: Šelda Puķīte
Installatsioon ja transport: Siim Asmer
Kunstniku assistendid
: Sofia Lanman, Kristiin Kuuslap ja Brigitte Mihkelson
Projektijuhtimine: Liina Raus ja Kaisa Eiche
Kommunikatsioon: Karin Kahre ja Stella Mõttus
Graafiline disain: Aleksandra Samulenkova
Fotod: Marje Eelma ja Liana Rutto

Toetajad: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital
Aitäh:Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiili- ja fotograafiatudengid, Tartu Kunstimaja, Tartu Kunstimuuseum, Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituut, sTARTUp Day.

Kunst töökeskkonnas on loovuurimusprojekt, kus osalevad Kogo galerii, Rakendusliku Antropoloogia Keskus ja Tartu Ülikooli kultuuriteaduste instituut, mille käigus uuritakse kunsti mõju ettevõtte kultuurile ja tema töötajate heaolule. Projekti rahastab Kultuuriministeerium.

Press ja Publikatsioonid

ERR, 18.04.2023, Michael Cole’i reportaaž sündmusest, ‘We have more in common than we realize’: Hunting unicorns at sTARTUp Day

Kogo galerii uudiskiri

Loe viimast uudiskirja