fbpx

Florian Viel

Sündinud 1990. aastal, elab ja töötab Pariisis (FR).

Florian Viel on lõpetanud Beaux-Arts de Paris aastal 2014. Osalenud CalArtsis (Los Angels) vahetusprogrammis, peale mida kirjutas mälestusraamatu taimede ilmumisest kaasaegses kunstis. Koos Jonathan Chauveau’ga on ta loonud Tropicool Company. Florian on osalenud arvukatel grupinäitustel ja erinevates kunstiprojektides nagu näiteks Nuit Blance Paris 2108.
2017. aastal kutsuti ta residentuuri “an Artist in Town” La Graineterie’sse, mis viis edasi esimese isikunäituseni „No Life guard on Duty“ aastal 2017.

Troopilisest kaalutlusest lähtuv Florian Viel’i töö kasutab Lääne prisma kaudu üles ehitatud piltide ressursse. Stereotüüpide dekonstrueerimise ja kunsti desakraliseerimise vahel arendab kunstnik lihvitud esteetikaga teoseid, mis eemaldavad tegija käe jäljed. Kui varasemalt domineerisid tema töödes objektid, siis nüüd on keskmes rohkem intallatiivne aspekt. Teda huvitab totaalse töö mõiste ja hiljuti hakkas ta looma teoseid, mida ka vaataja ise saaks teostada. Teosed, mis lisaks mõtlemisele pakuks ennekõike elamust. Keskkonnateadliku kunstnikuna lisab ta oma loomingusse järk-järgult ökoloogilist vaadet.

 

Näitused Kogo galeriis

Kogo galerii uudiskiri

Loe viimast uudiskirja