fbpx

Näitus sai alguse inimeste vahetust kohtumisest füüsilises ruumis. Kohtumise tulemusel arenes idee elavdada kultuurivahetust ja avastada uut loomingut, mis on seotud asukohtadega Prantsusmaa ja Eesti. Mõte oli luua uusi sidemeid sellise näituse formaadis, kus kunstnikud ja kuraator on kutsutud tulema kohale näitust installeerima ning avama ja võtma teosed kaasa käsipagasis. Praegu on aga olukord muutunud, Eesti ja Prantsusmaa vahelised lennud on tühistatud ning tööd jõuavad Kogo galeriisse kulleriga. Olukord meenutab laulu „Kosmos-Maa” – kommunikatsioon, mis toimub elektromagnetiliste lainete kaudu ilma üksteisega kohtumata. See 1966. aastal loodud laul on kaver ühest lääne poplaulust nagu paljud tolleaegsed populaarsed lood. Kuigi inimeste liikumine oli takistatud, toimus kultuurivahetus mingil määral siiski, toitis uudishimu, rikastas kultuuri ja hoidis elus vabadusejanu.

Ent miks on kultuurivahetus tähtis praegu ja kuidas peaks see jätkuma? Kuidas peaksime reisima ja suhtlema teiste kultuuride ja kohtadega? Kuidas toimub kunstiteoste liikumine, kuidas ja kus neid esitletakse ning kes ja kuidas neid vaatab? Missugust laadi on meie uudishimu  praegusel hetkel Euroopas eri suundades hargneva kaasaegse loomingu vastu?

BAGAGE CABINE on täielikult ümber kujundatud. Viimasel hetkel, viimasel minutil. Ilma võimaluseta kohale minna pole näitusel enam algselt plaanitud tähendust. Otsustasime piirangutega kohaneda, esitada uuele olukorrale küsimusi ning sel viisil projektiga jätkata.

Nii nagu liigub maailm.

Kunstnik takerdub, katsetab, liigub edasi, peatub ja alustab uuesti. Kunstnikud neelavad kõik, mis nende ümber toimub, ja liiguvad sellest hoolimata edasi. See on loomingu olemus. Kõigest hoolimata liikuda edasi, hoida sidet kunstnike, institutsioonide ja vaatajatega. Mõelda ja ehitada üheskoos näituste tulevikku.

BAGAGE CABINE on näituseprojekt külalislahkusest ja sõprusest, oma maailmapildi  jagamisest teistega, erinevate kultuuride kohtumisest ja avastamisest. Näitus loob sidemeid, võimaldades kunstnikel levitada oma töid väljaspool oma riigi territooriumi ning esitab küsimusi inimeste ja kunstiteoste liikumise ning kultuurivahetuse kohta.

BAGAGE CABINE on näitustetsükli esimene osa, mis toimub Tartus Kogo galeriis. Grupinäitus koondab kaheksa prantsuse kunstniku töid, mis võimaldab Baltimaadel avastada prantsuse tänapäevast kunstiloomingut. Järgneb Eesti, Läti ja Leedu kunstnike näitus “Käsipagas” Prantsusmaal, loodetavasti olukorras, kus on võimalik füüsiline kontakt ja kohalolek, aga kindlasti ka siis, kui see pole võimalik.

BAGAGE CABINE’i kuraatorid Elodie Bernard ja Liina Raus kohtusid Vilniuses ArtVilnius19 kunstimessil. Elodie ja Thomas Wattebled saavutasid Tartuga kontakti juba 2011. aastal Erasmuse-õpingute ajal Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (Pallas).

Kogo galerii näituseprogrammi toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tartu Linn. Täname: Urmo Teekivi, Margit Lõhmus, Art Leete, Aleksandra Samulenkova (graafiline disain), kõik kunstnikud, kuraatorid ja sponsorid Pühaste pruulikoda ja Peninuki pruulikoda.

Press ja Publikatsioonid

Teosed
polüuretaanvaik, 55 x 50 x 37 cm, 2016
1500 €
paber, raamitud, 35 x 29 cm, 2020
850 €
paber, raamitud, 35 x 29 cm, 2020
850 €
kohver, vesi, must guašš, 70 x 35 x 40 cm, 2020
959 €
"Curriculm Vitae", 2017, watercolour and ink on paper, framed, 430 €
vesivärv ja tint paberil, raamitud, 50 x 38 cm, 2017
530 €
oli lõuendil, 30 x 30 cm, 2018
2000 €
foto, närimiskumm, tiraaž 1/3, 225 x 112 cm, 2020
950 €
taimne glütseriin, samblik lõuendil, 138 x 180 cm, 2020
1450 €
leitud teksadest telefonijäljenditega, vaakumpakend, tahvelarvuti hoidja, 24 x 24 cm, 2016-2017
2600 €

Kogo galerii uudiskiri

Loe viimast uudiskirja