fbpx

Kogo galerii korraldab rahakogumiskampaania

11/05/2021 by Karin Kahre

Kaasaegse kunsti galerii Kogo alustab rahakogumiskampaaniaga Kogume Kogos, mille abil viia ellu kogukonda kaasavaid, kunsti soetamist soodustavaid ja eesti kunstnike rahvusvahelist võrgustumist toetavaid ettevõtmisi. Kampaania hõlmab kunstioksjonit, ühisrahastusaktsiooni Kickstarteris, igakuise panusega toetamist Patreonis, võimalust toetada ühekordse annetusega ja üleskutset kunsti osta.

“Ühelt poolt tahame selle kampaaniaga teha kunsti igas mõttes kättesaadavamaks ja muuta see rohkematele huvitavaks, teisalt soovime luua uusi võimalusi kunstnikele. Kogumiskampaania keskmes on oksjon, kus lähevad enampakkumisele tööd, mille on meile lahkelt annetanud kunstnikud, kellega oleme aastate jooksul koostööd teinud. See on üpris erakordne oksjon, kuna seal tulevad pakkumisele mitmed visandid ja väiksemad tööd, mis on harva saadaval ja mis on ka madalama hinnaga. Need tööd annavad tihti veelgi isiklikuma ja sügavama sissevaate kunstniku mõttetöösse ja loomeprotsessi kui valmis teos, mis on viimistletud ja vormistatud avalikkusele esitlemiseks,” rääkis kampaania eestvedaja, üks oma töö annetanud kunstnikest ja MTÜ Kogo galerii juhatuse liige Anastasia Lemberg-Lvova.

Tartus Aparaaditehases asuv kaasaegse kunsti galerii Kogo korraldab mitmete eesseisvate suuremahuliste ettevõtmiste elluviimiseks mahuka rahakogumiskampaania.
Kogo galerii on arendamas oma publikuprogrammi, eesmärgiga läbi kaasaegse kunsti käsitleda Eesti ühiskonnas vähelahatud teemasid, kaasates arutellu teadlasi ja teisi eksperte. Galerii sai selleks ka esmase toetuse Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt.
Ühtlasi on galerii laiendamas oma näitusetegevust virtuaalsesse ruumi, milleks annavad ühelt poolt põhjust pandeemiast tingitud piirangud, teisalt aga galerii soov olla võimalikult avatud ja ligipääsetav.
Galerii peab vajalikuks laiendada oma tegevust ka rahvusvaheliselt, milleks avanevad head võimalused sel sügisel ühel Euroopa olulisimal kunstimessil Liste Art Fair Basel, kuhu Kogo osalema kutsuti. Galerii esitleb messil Eesti kunstnike Mari-Leen Kiipli ja Eike Epliku loomingut.

Kampaania Kogume Kogos hõlmab kunstioksjonit, ühisrahastusaktsiooni rahvusvahelisel platvormil Kickstarter; igakuiste annetuste tegemise võimalust Patreonis, milleks on võimalus juba praegu lehel www.patreon.com/kogogallery ning võimalust toetada ühekordse annetusega. Ühtlasi kutsub galerii üles soetama oma kodulehel esitletud kunsti.

Oksjon toimub 5. juunil võimalusel füüsiliselt Aparaaditehases Tartus, kindlasti aga virtuaalselt. Enampakkumisele läheb enam kui 40 teost ja visandit 21-lt kunstnikult Eestist ja mujalt, kellega galerii aastate jooksul koostööd on teinud. Oma teose või visandi annetasid järgmised kunstnikud: Eike Eplik, GolfClayderman, Bruno Goosse, Alexei Gordin, Edith Karlson, Mari-Leen Kiipli, Kristi Kongi, Paul Kuimet, Xénia Lucie Laffely, Anastasia Lemberg-Lvova, Anna Mari Liivrand, Holger Loodus, Johannes Luik, Martiini, Eva Mustonen, Laura Põld, Anastasia Sosunova, Kadri Toom, Elīna Vītola, Thomas Wattebled ja Amanda Ziemele.

Oksjon toimub Aparaaditehases Tartus, oksjonitöid esitleme Kogo naabergaleriis Ag47, oksjon toimub Armastuse saalis. Oksjonipäeva programm sisaldab muu hulgas esinemisi ja töötube.