fbpx

Holger Looduse isikunäitust saab vaadata õuest

31/03/2021 by Liina Raus

Seoses kehtestatud piirangutega on ka Tartus asuv kaasaegse kunsti galerii Kogo suletud, tänasest näeb aga veebruari alguses avatud Holger Looduse isikunäitust “Taasluues neid vanu nõlvakuid” õuest.

Galerii lõi koostöös kunstniku Holger Loodusega audiogiidi, mis avab teoste tausta ja näituse konteksti. Külastaja saab audiogiidi oma telefonist kuulata; ruumis aitab orienteeruda põrandaplaan; audiofailide ja teoste nimed kattuvad. Audiogiidi tekstide autor ja esitaja on kunstnik Holger Loodus.

  • Näituseruum on valgustatud ööpäevaringselt kolmapäevast pühapäevani. Iganädalased kahepäevased pausid on vajalikud tehnilistel põhjustel.
  • Kohapeal on kaks paari teatribinokleid, millega saab vaadelda ka teoste detaile. Külastajatel palume binokkel enne kasutamist desinfitseerida.
  • Näitust saab õuest vaadata iseseisvalt, galerii töötajaid kohapeal ei ole. Näitus jääb avatuks teadmata ajani.
  • Näitusest saab aimu ka kohapeale minemata, vaadates galerii kodulehel fotosid teostest ja näitusevaateid ning kuulates audiogiidi.

Holger Looduse isikunäitusel “Taasluues neid vanu nõlvakuid” on kasutatud itaalia luuletaja Dante Alighieri poolt 14. sajandi alguses loodud purgatooriumi mäe motiivi, mida kunstnik oma pilgu läbi kaasajastab. Holger Looduse eesmärgiks on vaadelda, kuidas müstilisest objektist kaob selle moraliseeriv sisu, nii et see muutub kergelt vastuvõetavaks atraktiivseks disainiobjektiks. Näitus koosneb õlimaalidest, fotodest, projektsioonist ja objektidest. Näitusega kaasneb trükis Holger Looduse poolt koostatud visuaalse materjaliga ning kunstniku, kuraatori ja kirjaniku Tanel Randeri tekstiga.

Näituse ja trükise graafiline disainer on Aleksandra Samulenkova. Tekstid kirjutas Tanel Rander.
Trükise tekstid toimetas ja tõlkis Refiner Translations.
Tänud: Katrin Enni, Tanel Paliale, Andres Teiss, Iris Vilu, Ivika Holm, Georg Kaasik, Kaie ja Rein Loodus.
Näitust ja trükist toetavad Eesti kultuurkapital ja Tartu linn.