fbpx

Digitaalne joonistus „Varjupaik rahule ja vaikusele”

Digitaalne joonistus „Varjupaik rahule ja vaikusele”

Digitaalne joonistus, 10 + 2 AP
27 × 27 cm
2020
Küsi lisaKüsi lisa
Sissejuhatus

Spunde tähelepanu all on inimeste keerulised suhted teiste elusolendite ning loodusega laiemalt. Fiktsionaalse, olelusvõitluse tegelikkust eirava, harmoonilise kooselu eeskujuks on ta valinud Disney animatsioonidele omase idealiseeritud maailm.
Selle joonistuse alusel on loodud installatsioon “Varjupaik rahule ja vaikusele”. 

Līga Spunde (1990) põimib oma multimeediainstallatsioonides isiklikke lugusid väljamõeldistega. Viited erinevatele aegadele ja sümbolitele loovad ulatusliku ning hapra seostevõrgustiku. Spunde lõpetas magistriõpingud Läti Kunstiakadeemia visuaalse kommunikatsiooni osakonnas 2016. aastal; tema lõputöö „The Hike“ valiti Euroopa kunstiakadeemiate lõpetajate kolme parima projekti hulka.

 

joonistus

Kunstnikust

Līga Spunde (1990) esitab oma teoseid multimeediainstallatsioonidena, põimides isiklikke lugusid tahtlike väljamõeldistega. Viited erinevatele aegadele ja sümbolitele loovad tohutu ja samas hapra võrgustiku. Tõlgendamise täpsusest ja uutest kontekstidest kujuneb isikliku kogemuse laiendus, mis saavutab üldtunnustatud tõe staatuse. 2016. aastal lõpetas ta magistriõppe Läti Kunstiakadeemia visuaalse kommunikatsiooni osakonnas; tema lõputöö „The Hike“ kuulus Euroopa kunstiakadeemiate lõpetajate kolme parima projekti hulka.

Rohkem teoseid kunstnikult

Puit, koks, polüuretaankumm, 60 × 117 × 85 cm, 2021
Puit, kuulikindel klaas, 27 × 27 × 15 cm, 2021
Digitaalne joonistus 5+2AP, 57 × 38 cm, 2020
Digitaalne joonistus, 10 + 2 AP, 27 × 27 cm, 2020

Kogo galerii uudiskiri

Loe viimast uudiskirja