fbpx

Postkaardid kunstnike teostega

Postkaardid kunstnike teostega

Küsi lisaKüsi lisa
Sissejuhatus

Saatke oma sõpradele ja perele hooajalised tervitused, valides selleks Kogo galerii postkaardid erinevate kunstnike teostega. Saate osta ühe, kogu komplekti või nii palju kui soovite. Võtke meiega ühendust piisavalt varakult, et jõuaksite tervitused õigeaegselt teele saata. Postkaardid tulevad koos ümbrikutega.

Esindatud on järgmised kunstnikud: Kristi Kongi, Mari-Leen Kiipli, Liga Spunde, Tanja Muravskaja, Eike Eplik, Holger Loodus, Alexei Gordin.

Kunstnikust

Kristi Kongi (sündinud 1985) on maali- ja installatsioonikunstnik, kelle töö keskendub värvile, valgusele ja ruumile. Tema erksavärviline maalilooming võtab sageli muljetavaldavate ruumi hõlmavate installatsioonide kuju. Lisaks maalimisele lõuendile või seintele, põrandale ja laele kasutab Kristi maaliinstallatsioonide loomiseks ka mitmesuguseid muid materjale, nagu näiteks kangad, vineer või pleksiklaas. Maalide ja installatsioonide aluseks on konkreetsed või kujuteldavad kohad, kunstniku tähelepanekud, emotsioonid ja mälestused. Kristi Kongi looming baseerub põhjalikul uurimistööl ja maalieksperimentidel, kus ta katsetab erinevate värvidega, valguse ja varjuga. Kristi ise on nimetanud neid eksperimente „harjutusteks kuuga“. Kristi Kongi looming on ühtaegu nii poeetiline – see väljendub ka teoste pealkirjades – kui ka süsteemne ja analüütiline.

Kristi Kongi on õppinud maali Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (2004–2008) ning lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti erialal magistriõppe (2008–2011). Teda on autasustatud Noore Kunstniku preemiaga (2011), Sadolini kunstipreemiaga (2013), Konrad Mäe preemiaga (2017), Eesti Kultuurkapitali aastapreemiaga (2021) ning 2016. aastal nomineeriti ta Köler Prize preemiale.
Kristi Kongi on Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna juht ja dotsent. Ta on üks kunstnikupalga saajatest aastatel 2022–2024.

Vaata ka Kristi Kongi KKEK kunstnike andmebaasis.

Kogo galerii uudiskiri

Loe viimast uudiskirja