fbpx

Pealiskiht III

Pealiskiht III

Taftvaibad, nöör
38 × 68 × 37 cm
Varieeruvad mõõtmed
2021
€2350
Küsi lisaKüsi lisa
Sissejuhatus

Teos oli esitletud grupinäitusel „Bambi projekt“.

Põld on loonud seeria abstraktsete kujunditega vaipu, mis sarnanevad nii loomanahkade kui ka kuivanud lehtedega. Vaipade mustrid on mitmekihilised ja triibulised ning pöörduvad oma alguspunkti tagasi, meenutades maapinnale kuhjuvaid mateeria kihistusi, mis on ühtlasi ka aja möödumise ja aastaaegade kordumise märk. Nagu langenud puulehed, on ka osa Põllu installatsioonist mööda galeriid laiali pillutatud ning teiste kunstnike teostele õige lähedale sattunud. Mõned vaibad on vineerile kinnitatud ning nii on neist saanud omamoodi toetav komponent. Mõned väikesed vaibad on jällegi pehmed ja painduvad ning külastajatel on võimalik nende peal istuda ja neid ruumis ümber paigutad.

installatsioon, tekstiil

Kunstnikust

Laura Põld (1984) on oma töödes järjepidevalt keskendunud inimeste (ja loomade) vajaduste uurimisele, nagu koosolemine ja kogukond, turvalisus ja peavari. 2000. aastate esimesel kümnendil valminud maalid ja installatsioonid tegelevad üha enam kodu ning sellest eemal viibimise temaatikaga. Viimasel ajal on Põld oma loomingus keskendunud pigem materjali valikule ja selle ajaloolisele kontekstile. Ta rakendab traditsioonilist käsitööd ja erinevaid tehnikaid, näiteks primitiivne keraamika ja tikkimine, mis huvitavad teda eelkõige mälu ja kogemuste talletamise vahendina.

Oma loomingus tegeleb Laura Põld spetsiifilise kohatunnetuse loomisega, kombineerides ja kõrvutades omavahel materjalitundlikke objekte, narratiivseid ja kohamäluga seotud elemente ning näitusepaiga enda ruumi- või ajaloospetsiifikat. Tema installatsioonid on tihti suuremõõtmelised ning võtavad näituse toimumispaiga kas täielikult üle või sekkuvad selle tavapärasesse konteksti.

Rohkem teoseid kunstnikult

Taftvaibad, vineer, lakk, 95 × 80 × 90 cm, 2021
3850 €
Taftvaibad, vineer, lakk, 205 × 60 × 3 cm, 2021
3850 €
Taftvaibad, nöör, 38 × 68 × 37 cm, 2021
2350 €