fbpx

Mesinädalad

Mesinädalad

HD video (04:35 min)
5 + 1AP
2023
Küsi lisaKüsi lisa
Sissejuhatus

„Mesinädalad“ jutustab abielu ja rulasõidu ohtudest. Lühikese rännakufilmi täheks on plastist rulaloksul sõitev valge pulmatort, mis flanöörina räpastel linnatänavatel põnevust otsib. Tänavail veeredes naudib tort linnaelu pakutavat katkematut vaatemängu, toob vastutulijatele õnne ja on valmis kõigeks, mis elu võib ette tuua.

Kunstnikust

Ivars Grāvlejs (snd 1979) on Riias sündinud läti fotograaf, kes elab ja töötab Prahas. 2007. aastal lõpetas ta magistrantuuri FAMU filmi- ja meediakooli fotograafiaosakonnas ja 2021. aastal doktorantuuri Praha Kaunite Kunstide Akadeemias. Ta on Brno tehnikaülikooli kaunite kunstide teaduskonna (FAVU) fotostuudio juhataja. Koos Kateryna Berlovaga moodustavad nad kunstirühmituse Dirty Romantics.
Ivars Grāvlejsil on olnud üle 40 isikunäituse üle maailma ja ta on tuntud ühiskonnakriitika ja iroonilise maailmanägemise poolest, mida ta väljendab provokatiivsetes multimeediateostes. Tema töö nihutab fotokeele piire, püüdes murda lahti sellele pandud ratsionaalse korrastatuse ootustest, ning on mõjutatud dadaismist ja 1970.–1980. aastate saksa kontseptualismist.
Tema töid on eksponeeritud Londonis Tate Modernis, Berliinis Hamburger Bahnhofis ja festivalil Photo London 2019 Somerset House’is. 2015. aastal avaldas Londoni kirjastus Mack monograafia „Early Works“ Grāvlejsi varajastest teostest. Tema töid leidub Martin Parri fondis Bristolis, Thomas Mailaenderi kollektsioonis Pariisis, Läti riiklikus kunstimuuseumis, Läti fotomuuseumis ja Zuzānsi kollektsioonis Riias.

 

Kateryna Berlova (snd 1986) on Dnipros sündinud kunstnik, kes elab ja töötab Berliinis. Ta õppis Kiievi Mõhhailo Boitšuki nimelises dekoratiivkunsti- ja disainiakadeemias.
2016. aastal oli ta residentuuris Royal Standardi galeriis Liverpoolis. Oma kunstipraktikas töötab Kateryna Berlova korduse ja trauma motiividega ning peab traumat aja jäljeks, nähtavaks märgiks aja kohalolust. Tema videod kujutavad sageli korduvaid, monotoonseid või sundmõttelisi tegevusi, mis tähistavad luhtumist. Ta alustab isiklikust kogemusest, aga jõuab viimaks välja palju kaugemale. Sageli kasutab ta teravdatud taju meetodeid, avastades ümbritsevat maailma lõhna, heli või puudutuse kaudu. Kunstnik töötab video, heli, maali, installatsiooni ja kohaspetsiifiliste teostega. Koos Ivars Grāvlejsiga moodustavad nad kunstirühmituse Dirty Romantics.

Kogo galerii uudiskiri

Loe viimast uudiskirja