fbpx

Ivars Grāvlejs

Ivars Grāvlejs (snd 1979) on Riias sündinud läti fotograaf, kes elab ja töötab Prahas. 2007. aastal lõpetas ta magistrantuuri FAMU filmi- ja meediakooli fotograafiaosakonnas ja 2021. aastal doktorantuuri Praha Kaunite Kunstide Akadeemias. Ta on Brno tehnikaülikooli kaunite kunstide teaduskonna (FAVU) fotostuudio juhataja. Koos Kateryna Berlovaga moodustavad nad kunstirühmituse Dirty Romantics.
Ivars Grāvlejsil on olnud üle 40 isikunäituse üle maailma ja ta on tuntud ühiskonnakriitika ja iroonilise maailmanägemise poolest, mida ta väljendab provokatiivsetes multimeediateostes. Tema töö nihutab fotokeele piire, püüdes murda lahti sellele pandud ratsionaalse korrastatuse ootustest, ning on mõjutatud dadaismist ja 1970.–1980. aastate saksa kontseptualismist.
Tema töid on eksponeeritud Londonis Tate Modernis, Berliinis Hamburger Bahnhofis ja festivalil Photo London 2019 Somerset House’is. 2015. aastal avaldas Londoni kirjastus Mack monograafia „Early Works“ Grāvlejsi varajastest teostest. Tema töid leidub Martin Parri fondis Bristolis, Thomas Mailaenderi kollektsioonis Pariisis, Läti riiklikus kunstimuuseumis, Läti fotomuuseumis ja Zuzānsi kollektsioonis Riias. 

Näitused Kogo galeriis

Teosed
8145, , 1,

Kogo galerii uudiskiri

Loe viimast uudiskirja