fbpx

Kui kuu kukkus taevast alla ja magenta söötis üles. Tasakesi

Kui kuu kukkus taevast alla ja magenta söötis üles. Tasakesi

Segatehnika paberil
21 × 18 cm
2020
Küsi lisaKüsi lisa
Sissejuhatus

Teos akvarellide seeriast nimega “Kas on olemas veel valgust ja värve?” Seeria tervikuna on justkui päevik igapäevastest tähelepanekutest, mälupiltidest seoses valguse, värvide ja emotsioonidega, laotades vaataja ette esteetilise taju nüansirikkuse. Seeria sai alguse 2020. aasta kevadel ning seda näidati esmakordselt Kogo galerii näitusel “Aeg unistada või karta?“.

Kunstnikust

Kristi Kongi (sündinud 1985) on maali- ja installatsioonikunstnik, kelle töö keskendub värvile, valgusele ja ruumile. Tema erksavärviline maalilooming võtab sageli muljetavaldavate ruumi hõlmavate installatsioonide kuju. Lisaks maalimisele lõuendile või seintele, põrandale ja laele kasutab Kristi maaliinstallatsioonide loomiseks ka mitmesuguseid muid materjale, nagu näiteks kangad, vineer või pleksiklaas. Maalide ja installatsioonide aluseks on konkreetsed või kujuteldavad kohad, kunstniku tähelepanekud, emotsioonid ja mälestused. Kristi Kongi looming baseerub põhjalikul uurimistööl ja maalieksperimentidel, kus ta katsetab erinevate värvidega, valguse ja varjuga. Kristi ise on nimetanud neid eksperimente „harjutusteks kuuga“. Kristi Kongi looming on ühtaegu nii poeetiline – see väljendub ka teoste pealkirjades – kui ka süsteemne ja analüütiline.

Kristi Kongi on õppinud maali Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (2004–2008) ning lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti erialal magistriõppe (2008–2011). Teda on autasustatud Noore Kunstniku preemiaga (2011), Sadolini kunstipreemiaga (2013), Konrad Mäe preemiaga (2017), Eesti Kultuurkapitali aastapreemiaga (2021) ning 2016. aastal nomineeriti ta Köler Prize preemiale.
Kristi Kongi on Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna juht ja dotsent. Ta on üks kunstnikupalga saajatest aastatel 2022–2024.

Vaata ka Kristi Kongi KKEK kunstnike andmebaasis.

Kogo galerii uudiskiri

Loe viimast uudiskirja