fbpx

Interjöör tamme ja kiviga

Interjöör tamme ja kiviga

Grafiit, paber
21 × 30 cm
2020
Küsi lisaKüsi lisa
Sissejuhatus

Johannes Luik on oma teoste jaoks inspiratsiooni saanud vestlustest vanade skulptoritega. Ka Johannes on skulptor ning ka temal on oma suhe kividega. Kunstniku jaoks on kivi sõber ja vaenlane, koduloom ja koostööpartner. „Kivi pani vastu”, „Kivist tuleb jagu saada”, „Kivi kodustamiseks peab palju vaeva nägema”, ütlevad vanad skulptorid.

Tänapäeva elukeskkond on sedavõrd rafineeritud, et päris haljast ja külma kivi linnakorterist juba niisama ei leia. Kivi satub meie igapäevaellu sisisevana saunakerisel või suveniirina kaminasimsil meenutamas kauget randa.

Joonistus on eksponeeritud Rael Arteli kureeritud näitusel „Heade mõtete kodu” koos teiste joonistuste ja interaktiivse skulptuuriga „Jälgija”, mis toob kivi ruumi hoopis teise eesmärgiga — teda tuleb vaadata, temast võib mõelda, tema funktsioon ongi olla ruumis kohal nagu kivi.

joonistus

Kunstnikust

Johannes Luik (1988) on eesti installatsioonikunstnik ja skulptor, kes tegeleb oma kunstipraktikas muljete ja ruumide subjektiivse kirjeldamisega. Ta käsitleb ruumi kui materjali, mida aktiveerides on võimalik luua teistmoodi kogemise ja mäletamise viise.  Kunstnikku huvitab (abstraktsete) objektide suhe kolmemõõtmelises arhitektuurses ruumis ja nende objektide ning arhitektuursete detailide funktsionaalne suhe. Selline sekkumine avab ruumi potentsiaali, muutudab seda kas ainult välimuselt või ka funktsioonilt.

Johannes Luik on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri eriala 2019. aastal. Ta on kahel aastal järjest võitnud Noore Skulptori Preemia Grand Prix (2017 koos Siim Elmersiga ja 2018).

Rohkem teoseid kunstnikult

Grafiit, paber, 21 × 30 cm, 2020
Grafiit, paber, 21 × 30 cm, 2020
Grafiit, paber, 30 × 21 cm, 2020
Grafiit, paber, 30 × 21 cm, 2020
Grafiit paberil, 30 × 21 cm, 2020
Grafiit paberil, 21 × 30 cm, 2020
Grafiit paberil, 21 × 30 cm, 2020

Kogo galerii uudiskiri

Loe viimast uudiskirja