fbpx

45. Kairo tänav 8

45. Kairo tänav 8

Pigmenfoto, spetsiaalne Kogo oksjoni tiraaž aastast 2010
30 × 30 cm
2010
Küsi lisaKüsi lisa
Sissejuhatus

Alghind 150 € Kogume Kogos oksjonil 5. juunil 2021

Oksjoniks on Paul Kuimet annetanud kaheksa fotot sarjast “Kairo tänav” (2010), mis ta tegi õpingute ajal Helsingi kunsti- ja disainiülikoolis TaiK (nüüdne Aalto Ülikooli kunsti-, disaini- ja arhitektuurikool). Seda seeriat eksponeeris Kuimet valguskastiinstallatsiooniina esimest korda oma teisel isikunäitusel „Pildiotsija“ (2011) Tallinna Kunstihoone Linnagaleriis, kus käsitleti arusaamu kohast fotode ja filmi kaudu. Teos kujutab Helsingis, Kairo-nimelisel tänaval paiknevat kaheksat järjestikust maja. Kohati kaootliselt paiknev puuderägastik fotode esiplaanil on kontrastiks hoonete endi frontaalsele ja “objektiivsele”. Kadri Veermäe sõnul kujutab Kairo tänavat dokumenteeriv seeria arusaama „õigest elustiilist”, mis Soome puhul on juba väljakujunenud, etableerunud nähtus, Eestis aga midagi uudset (Sirp 06.01.2012). Kuidas vaatame sellele nüüd 10 aastat hiljem?

Uuri lähemalt kunstniku kohta ja vaata tema teisi teoseid.

 

fotograafia

Kunstnikust

Paul Kuimet (s 1984) loob fotoinstallatsioone ja 16 mm filme, mille sisu ulatub maastikest ja arhitektuurist esemete ja kunstiteosteni. Kuigi tema loomingut iseloomustab tehnikale ja tehnilisele vahendatusele omane vaatamisviis asetab ta oma teoste eksponeerimisel näituseruumis rõhu ka vaataja kehale, selle liikumisele ja kohalolule. Alates 2013. aastast on tema loomingus väljendunud huvi modernistlike vormide vastu. Oma hiljutistes teostes on fookusesse tulnud mitte niivõrd modernistliku arhitektuuri vorm, kuivõrd materjal (teras ja klaas) ning nende seotus modernse kapitalismi arenguga alates 19. sajandi keskpaigast.

Paul Kuimet on õppinud fotograafiat ja vabasid kunste Eesti Kunstiakadeemias ja Helsingi Disaini- ja Kunstiülikoolis. Lühemat aega on ta õppinud videot ja filmi Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis ning Ida-Londoni Ülikoolis. Paul Kuimet elab ja töötab Tallinnas.

Kuimeti viimaste ülesastumiste hulka kuuluvad isiku- ja paarisnäitused “Lõputa lugu” (koos Mihkel Ilusaga), Tallinna Kunstihoone (2020); “Five Volumes”, EKA Galerii, Tallinn (2020) ja Narva kunstiresidentuur (2018); „Space Coordinates“ (koos Nina Schuikiga), WNTRP, Berliin (2018); „Perpendikulaarne“, Eesti Kaasegse Kunsti Muuseum, Tallinn (2016) ja „Hiline pärastlõuna“, Tallinna Linnagalerii (2016) ja Espace Photographique Contretype, Brüssel (2016). Tema teoseid on näidatud sellistel rühmanäitustel ja linastustel nagu “Katse ja eksitus”, Tramway, Glasgow (2018); „Double Feature“, Schirn Kunsthalle, Frankfurt am Main (2018); „Ekraani arheoloogia“, Kumu kunstimuuseum, Tallinn (2018) ja BOZAR Centre for Fine Arts, Brüssel (2017); filmifestival “Process”, Riia (2018); „Tell me about the ones who sleep through storms: Films and Videos from the Baltics“, Toronto rahvusvahelise filmifestivali programm „Wavelengths“ (2017); „Visuaalkurnatus“, Tallinna Kunstihoone (2017) ning „Balti paviljon“, Eesti, Läti ja Leedu ühisnäitus 15. Veneetsia arhitektuuribiennaalil (2016).

2020–2022 on Palul Kuimet Eesti Kunstnike Liidu otsusega üks kunstnikupalga saajatest, 2017. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali Kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali aastapreemia. 2018. aastal osales ta WIELSi kaasaegse kunsti keskuse residentuuriprogrammis Brüsselis ja tegi kaasa ISCP residentuuriprogrammis New Yorgis. 2015. a töötas ta Mazzano Romano külalisateljees Itaalias.

www.paulkuimet.ee

 

Rohkem teoseid kunstnikult

Kogo Uudiskiri

Loe viimast uudiskirja