fbpx

17. Tööriistadest, tehnikatest ja toimingutest (tööriistad)

17. Tööriistadest, tehnikatest ja toimingutest (tööriistad)

Tööstuslik alküüd paberil, raamitud
49 × 68 cm
2017
Küsi lisaKüsi lisa
Sissejuhatus

Alghind 150 € Kogume Kogos oksjonil 5. juunil 2021

Oksjoniks on Elīna Vītola annetanud kolm maali paberil sarjast „Tööriistadest, tehnikatest ja toimingutest (tööriistad)”. See sari on olnud alus, millest on välja kasvanud palju teisi Elīna Vītola teoseid. See loodi ajal, mil ta uuris aktiivselt maalitehnikat ja lähiajaloo materjale. Need visandid, kus saab näha erinevaid maalri tööriistu, on maalitud Riia laki- ja värvitehase toodetud tööstusliku alküüdvärviga.

Uuri lähemalt kunstniku kohta ja vaata tema teisi teosed.

maal

Kunstnikust

Elīna Vītola (sündinud 1986) on õppinud Riias maalikunsti, elab ja töötab Riias.

Maal, maalilisus ja selle ühendamine argielulise triviaalsusega on Elīna Vītola loomingus kesksel kohal. Tema teosed on lõbusad, uudishimu ilmutavad, naljakad, visuaalselt väljakutsuvad ning mängivad maaliga kõige erinevamates situatsioonides. Kunstnik läheneb värvidele, maalimisele ja maalikunstiteosele pigem kontseptuaalses võtmes, esitades humoorikaid küsimusi selle ainese, tehnika ja materjali kohta. Nii eksponeerib ta näitustel pealtnäha sarnaseid maale põrandalampidest, nostalgilise disainiga kohvitermost või lehekülge nõukaaegsest lasteraamatust, millest kahel viimasel on ta terav silm avastanud ühe abstraktse maali…

Vītola on märkinud CV-s, et teda huvitavad kunst ja konserveeritud puuviljad — see ongi võtmefraas tema teoste lahti muukimiseks.

Rohkem teoseid kunstnikult

Installation: diivan, rullitud lõuend, õli lõuendil, 210 × 2000 cm cm, 2018
Seinamaal, alküültint, tööstuslik alküüdvärv lõuendil, 2017-2018
Tööstuslik värv lõuendil, 130 x 78,5 cm cm, 2017
1700 €
Tööstuslik värv lõuendil, 130 x 81 cm cm, 2017
1700 €

Kogo Uudiskiri

Loe viimast uudiskirja