fbpx
Toimub
13/03/2020 – 30/05/2020
Eike Eplik
Biomass – kummitus nurgas

Kogo galeriis on veel kuni 30. maini avatud Eike Epliku isikunäitus “Biomass – kummitus nurgas”, mida saadab Mehis Heinsaare tekst “Elusamus”. Laupäeval 30. mail kell 15 toimub kirjanduslike teisipäevade sarjas Kogo galerii ees Aparaaditehase sisehoovis vestlus Eike Epliku ja Mehis Heinsaarega.

Eike Epliku teosed on ühtpidi ajatud, toimides samas imehästi ajastu peegeldusena ja koos Mehis Heinsaare tekstidega mõjuvad lausa unenäoliselt. Tegemist on hübriidvormiga – tekst ja visuaal sulanduvad ühte ja avavad uusi võimalusi, mis “juurjalgseina mööda hingemaastikke edasi kulgevad, otsides õidepuhkemiseks niiskemaid pinnaseid või põimudes ebaliaanidena ümber DNA põlispuude.”

Näituse pidulikuks lõpetamiseks kutsume kohale kunstniku ja kirjaniku ning kui ilm lubab siis ootame publikut, et Aparaadi sisehoovis üheskoos, aga ka turvalisel distantsil näitusest, kunstist, loodusest ja kirjandusest juttu teha. Räägime loomingust ning näituse sünnist ja kulgemisest, aga ka ebatavalisest ja ähvardavast loodusest – kummitusest nurgas – mis samas pakub lootusrikka pääsetee kohati ahistavast tehislikust keskkonnast.

Tavapäraselt on toimunud kirjandusliku teisipäeva vestlused Tartu Kirjanduse Majas, viimasel ajal peamiselt virtuaalruumis. Sel korral kutsume teid Aparaaditehase hoovi, osa saama kirjanduslikust teisipäevast laupäeval. Vestlust modereerib Mary-Ann Talvistu. Halva ilma korral kolime vestlusega väliruumist galeriisse. Sündmust saab jälgida ka virtuaalselt Utoopia raamatupoe näoraamatu lehelt: www.facebook.com/utoopiaraamatupood/.

Vestlus toimub Kogo galerii ja Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonna ja raamatupoe Utoopia koostöös. Täname toetajaid: Eesti Kultuurkapitali ja Tartu linna.

Kogo galeriis saab Eike Epliku näitust “Biomass – kummitus nurgas näha kuni 30. maini K-R 13-19, L 13-18 ning muul ajal kokkuleppel.

Lisainfo: Liina Raus tel +372 55607971, Margit Lõhmus +372 56493506