fbpx

Mõned märkmed mateeria kohta meie sees ja ümber

Mõned märkmed mateeria kohta meie sees ja ümber

Foto, diasec
90 x 60 cm
2019
€1250
Küsi lisaKüsi lisa
Sissejuhatus

Foto seeriast “Mõned märkmed mateeria kohta meie sees ja ümber”.

Fotode vormistamisel on kasutatud Diasec® tehnoloogiat.  Diasec® on patenteeritud protsess, kus foto kaetakse läbipaistva akrüülklaasiga. Foto ise on omakorda kleebitud alumiiniumkomposiitplaadile. Akrüülklaasil on tavalisest klaasist erinevad läbipaistvuse ja valguse murdumise näitajad ning tulemuseks erksad värvid ja eriliselt terav pilt. Kuna foto on liimitud akrüülklaasi külge, on tulemuseks sile ja läikiv ilma ühegi mulli, kortsu või tolmukübemeta pind. Protsessi leiutas Heinz Sovilla-Brulhart 1969. aastal. See on registreeritud kaubamärk ja firma Artproof on Skandinaavias ainus volitatud litsentsiomanik ning meil on protsessi ainuõigused Soomes ja Baltimaades. Diasec®-i protsess muudab kunstiteose vastupidavaks UV-valguse ja pleekimise suhtes, aga ka mehaanilise kulumise vastu.

Fotoseeria “Mõned märkmed mateeria kohta meie sees ja ümber” puhul tekib põnev kontrast fotode olmelise sisu ning väga esteetilise ja puhta vormistusviisi vahel.

Vaata seeriat ka Laura Kuuse Tallinna Kunstihoones toimunud näituse “Armas algoritm” virtuaaltuuril.

 

Kunstnikust

Laura Kuusk (1982) on kunstnik, kes töötab fotograafia-, video- ja installatsioonimeediumides. Tema loomingus on läbivaiks teemadeks vaataja ja pildi omavahelised suhted, erinevad jutustuse loomise vahendid ja kollektiivne fantaasia. Kuuse tööd lähtuvad esmapilgul vähetähtsast, juhuslikust ainesest ning nihestavad selle kaudu kunstitegevuse väärtussüsteemi.

Laura Kuusk on õppinud Tartu Ülikoolis semiootikat (BA, 2005) ning Eesti Kunstiakadeemias fotograafiat (MA, 2008). Ta on end täiendanud Annecy kõrgema kunstikooli magistrijärgses kolmanda tsükli õppes (Le DSRA, 2014). 2014. aastal nimetati ta Grenoble’i aasta kunstnikuks ja autasustati Édouard Barbe nimelise preemiaga.

Loe rohkem Laura Kuuse kohta ja tutvu tema valitud projektidega KKEK kunstnike andmebaasis ja kunstniku kodulehel.

Virtuaaltuur näitusel “Armas algoritm,” Tallinn Kunstihoones, 2020.

 

Rohkem teoseid kunstnikult

Kogo galerii uudiskiri

Loe viimast uudiskirja