fbpx

Kristallsõrestik 1-3 (Bronx-Frankfurt am Main-Tallinn)

Kristallsõrestik 1-3 (Bronx-Frankfurt am Main-Tallinn)

Fotokollaaž, C-print alumiiniumkomposiidil, epoksiidvaik. Tiraaž 1/4 + 2AP
47.5 × 47.5 cm
2020
€4500
Küsi lisaKüsi lisa
Sissejuhatus

Paul Kuimeti kokku kaheteistkümnest fotokollaažist koosnev sari “Kristallsõrestik” toob kokku Tallinna, Brüsseli, Glasgow, Brooklyni, Frankfurti ja Bronxi botaanikaaedades troopilistest taimedest pildistatud fotod. Kuimet kasutab analoogfotograafia keemi-list maagiat, talletamaks maailma eri paigus asuvate kasvuhoonete valgustingimusi. Seejärel on kunstnik fotosid lõiganud laseriga, järgides 1851. aasta maailmanäituse ajaks Londonisse Hyde Parki rajatud Kristallpalee lae struktuurimustrit. Kristallpalee projekteeris aednikuna tuntud suurte kasvuhoonete konstrueerimisega tegelenud Joseph Paxton ning see oli oma aja suurim klaasehitis. Klaasja pinna saavutamiseks kollaažidel on Paul katnud need epoksiidvaiguga. Selle peene ja töömahuka protsessi tulemusena sisaldavad need teosed palju seosed, ideid, viited ajaloole, tehnoloogiale. Sarnaselt tema hiljutisele essee-filmile “Materiaalsed aspektid” (2020) on Kuimeti “Kristallsõrestik” seotud modernistliku klaasarhitektuuri ajalooga alates kristallpaleest kuni tänapäevani, mis aimab klaasarhitektuuri metafoorseid seoseid globaalse kapitalismi, ühiskondlike struktuuride ja kaasaja elutunnetusega. 

Kunstnikust

Paul Kuimet (s 1984) loob fotoinstallatsioone ja 16 mm filme, mille sisu ulatub maastikest ja arhitektuurist esemete ja kunstiteosteni. Kuigi tema loomingut iseloomustab tehnikale ja tehnilisele vahendatusele omane vaatamisviis asetab ta oma teoste eksponeerimisel näituseruumis rõhu ka vaataja kehale, selle liikumisele ja kohalolule. Alates 2013. aastast on tema loomingus väljendunud huvi modernistlike vormide vastu. Oma hiljutistes teostes on fookusesse tulnud mitte niivõrd modernistliku arhitektuuri vorm, kuivõrd materjal (teras ja klaas) ning nende seotus modernse kapitalismi arenguga alates 19. sajandi keskpaigast.

Paul Kuimet on õppinud fotograafiat ja vabasid kunste Eesti Kunstiakadeemias ja Helsingi Disaini- ja Kunstiülikoolis. Lühemat aega on ta õppinud videot ja filmi Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis ning Ida-Londoni Ülikoolis. Paul Kuimet elab ja töötab Tallinnas.

Kuimeti viimaste ülesastumiste hulka kuuluvad isiku- ja paarisnäitused “Lõputa lugu” (koos Mihkel Ilusaga), Tallinna Kunstihoone (2020); “Five Volumes”, EKA Galerii, Tallinn (2020) ja Narva kunstiresidentuur (2018); „Space Coordinates“ (koos Nina Schuikiga), WNTRP, Berliin (2018); „Perpendikulaarne“, Eesti Kaasegse Kunsti Muuseum, Tallinn (2016) ja „Hiline pärastlõuna“, Tallinna Linnagalerii (2016) ja Espace Photographique Contretype, Brüssel (2016). Tema teoseid on näidatud sellistel rühmanäitustel ja linastustel nagu “Katse ja eksitus”, Tramway, Glasgow (2018); „Double Feature“, Schirn Kunsthalle, Frankfurt am Main (2018); „Ekraani arheoloogia“, Kumu kunstimuuseum, Tallinn (2018) ja BOZAR Centre for Fine Arts, Brüssel (2017); filmifestival “Process”, Riia (2018); „Tell me about the ones who sleep through storms: Films and Videos from the Baltics“, Toronto rahvusvahelise filmifestivali programm „Wavelengths“ (2017); „Visuaalkurnatus“, Tallinna Kunstihoone (2017) ning „Balti paviljon“, Eesti, Läti ja Leedu ühisnäitus 15. Veneetsia arhitektuuribiennaalil (2016).

2020–2022 on Palul Kuimet Eesti Kunstnike Liidu otsusega üks kunstnikupalga saajatest, 2017. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali Kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali aastapreemia. 2018. aastal osales ta WIELSi kaasaegse kunsti keskuse residentuuriprogrammis Brüsselis ja tegi kaasa ISCP residentuuriprogrammis New Yorgis. 2015. a töötas ta Mazzano Romano külalisateljees Itaalias.

www.paulkuimet.ee

 

Kogo galerii uudiskiri

Loe viimast uudiskirja