fbpx

Karikakra torge. Õhtu võlvid I

Karikakra torge. Õhtu võlvid I

Grafiit, värvipliiats, paber, raamitud
60 × 42 cm
2021
Broneeritud
Küsi lisaKüsi lisa
Sissejuhatus

Joonistus „Õhtu võlvid“ kujutab igapäevaelu rituaale. Väikeseid igapäevased rutiinseid tegevusi, mis piiritlevad aega, loovad sellesse pausimomente ning aitavad tabada ümbritsevas keskkonnas toimuvaid muutusi. Kunstnik on juugentlikest taimornamentidest inspireeritud mustritesse seadnud Fukushima tuumakatastroofi tagajärjel piirkonnas moonduma hakanud taimede õisikuid. Nii kannab see esmapilgul romantiline joonistus endas argipäeva taustal vaikselt avanevat ähvardust. 

 

joonistus

Kunstnikust

Anna Mari Liivrand (sündinud 1993) on installatsioonikunstnik, kelle loomingusse kuulub ka joonistusi. Ta on tundlik looja, kes huvitub igapäevaste materjalide tavapärastest kasutusviisidest ja nendega seotud teadvustamata arusaamadest. Liivrand viitab poeetilises keeles kaduvusele ning sellega seotud melanhooliale tänapäeva ühiskonnas. Viimastel aastatel on kunstnik oma teoste fookusesse asetanud argirituaalid, ornamendid ja dekoratsioonid. Ta vaatleb neid sageli lähtuvalt eneseloomise perspektiivist aga käsitleb neid ka kui pidepunkte muutuvas maailmas, mis on täis ebakindlust ja ärevust. Liivranna teosed on kombinatsioonid ebatavalistest materjalidest (nt kunstniku enda naha helbed, ripsmed, kalamaksaõli kapslid jne) ja tavapärastest käsitöö praktikatest, millest moodustuvad elegantsed ruumiinstallatsioonid. 

 

Anna Mari Liivrand õppis Eesti Kunstiakadeemias skulptuuri ja installatsiooni (BA 2016) ja kaasaegset kunsti (MA 2022) ning täiendas end Islandi Kunstiakadeemias vabade kunstide valdkonnas. 2014. aastal pälvis Liivrand noore skulptori preemia. Lisaks isikunäitustele on ta osalenud mitmel grupinäitusel, sh 7. Artishoki biennaalil. 2020. aastal tunnustati teda Eduard Wiiralti nimelise preemiaga ja 2021. aastal Eesti Kultuurkapitali kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali aastapreemiaga.

Rohkem teoseid kunstnikult

Pronks, orgaaniline materjal. Mõõtmed varieeruvad, 2020
3200 €
Grafiit, värvipliiats, paber, raamitud, 60 × 42 cm, 2021
1260 € - Reserved
Grafiit, värvipliiats, paber, raamitud, 60 × 42 cm, 2021
1260 € - Reserved

Kogo galerii uudiskiri

Loe viimast uudiskirja