fbpx

Joonistus seeriast „Armsad mustrid täiuslikule perekonnale”

Joonistus seeriast „Armsad mustrid täiuslikule perekonnale”

Joonistus lõikelehel
50 × 80 cm
2016
Küsi lisaKüsi lisa
Sissejuhatus

Bita Razavi on Teheranist pärit kunstnik, kes elab ja töötab Helsingis ning Eestis, maakodus. Koos Kristina Normaniga on ta valitud esindama Eestit 59. Veneetisa biennaalil, mis avatakse 2022. aasta kevadel.

Seeria „Armsad mustrid täiuslikule perekonnale“ on loodud kasutades pilte ja lõikelehti Euroopa õmblusajakirjadest 80ndatest ja 90ndatest aastatest, mil need olid esimesed läänest tulnud pildid peale islamirevolutsiooni Iraanis. Tollal veel lapseeas kunstnikule lõid need pildi ideaalsest tulevikust, ideaalsest perekonnast. Joonistused lõikelehtedele on loodud meetodil: vali ükskõik milline joon, ignoreeri reegleid, joonista kujutis mida näed.

Joonistused on hetkel raamimata, kuid soovi korral aitame teostada sobiva vormistuse.
Kaalu ka kogu seeria „Armsad mustrid täiuslikule perekonnale“ soetamist.

 

joonistus

Kunstnikust

Bita Razavi (s. 1983) on Teheranist pärit kunstnik, kes elab ja töötab Helsingis ning Eestis, maakodus. Ta on lõpetanud bakalaureuseõppe muusikas Teherani Kunstiülikoolis ja saanud magistrikraadi kujutavas kunstis Helsingi Kunstiakadeemiast. Razavi loomingu keskseks teemaks on erinevate igapäevaste situatsioonide vaatlemine ja peegeldamine. Teda huvitab erinevate ühiskonnagruppide sisemise dünaamika seos riikide poliitiliste struktuuridega ja ajaloolise mõõtmega riiklike sündmustega. Razavi dokumenteerib objektide ning süsteemide agentsust ja uurib nende nende suhet iseendaga.

Bita Razavi on näidanud oma töid Teherani Kaasaegse Kunsti Muuseumis, Trondheimi  Biennaalil, Soome Fotograafiamuuseumis, Helsingi Fotograafiabiennaalil, Helsingi  Disainimuuseumis, Videobrasil’is ja SESC Pompeia kultuurikeskuses Sao Paulos, Cité internationale des Arts’is, Pariisis, Fotografisk Center’is, Kopenhaagenis, Göteborgi Rahvusvahelisel Kaasaegse Kunsti Biennaalil, Ukraina Rahvuslikus Kunstimuuseumis, Kalmari Kunstimuuseumis Rootsis ja Läti Rahvuslikus Kunstimuuseumis. 2017. aastal pälvis ta Oskar Öflundi fondi auhinna. Koos Kristina Normaniga on ta valitud esindama Eestit 59. Veneetisa biennaalil, mis avatakse 2022. aasta kevadel.

Rohkem infot: https://bitarazavi.com

Rohkem teoseid kunstnikult

Kogo galerii uudiskiri

Loe viimast uudiskirja