fbpx

Hüpoksilise lima vetes

Hüpoksilise lima vetes

Klaas kaetud rohelise bioplastikuga
50 × 37 cm
2023
Küsi lisaKüsi lisa
Sissejuhatus

Tiraaž: unikaalne

Kunstnikust

Kristina Õllek (sünd. 1989) on Tallinnas elav visuaalkunstnik. Ta töötab foto, video ja installatsiooniga, keskendudes representatsiooniprotsesside, geoloogilise ainese, mereökoloogia ja inimtekkeliste keskkondade uurimisele. Õllek kasutab oma praktikas peamiselt uurimistöö-põhist lähenemist, kuid seejuures põimib sellega enda fiktiivse ja spekulatiivse perspektiivi. Teostega soovib ta luua olukordi, mille puhul tõsielu ja fiktsioon, sünteetiline ja looduslik, koopia ja originaal põimuvad, muutuvad hübriidseks mateeriaks ning mille läbi tekivad uued tähendused. Kunstnikule pakub huvi laiendada piire selle osas, mida võime näha ja kasutada pildi ning ruumina, iseäranis meie praegusel ajastul, mida iseloomustab kiiresti arenev ja vägagi manipuleeriv tehnoloogia. Oma viimastes projektides on ta vaadelnud merelisi elukeskkondi ja uusi tehnoloogiaid, sh ka nendega seostuvaid geopoliitilisi ja ökoloogilisi tingimusi.

Kristina Õllek on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna (bakalaureusekraad omandatud 2013., magistrikraad 2016. aastal). Ta on täiendanud end Berliinis Kunsthochschule Berlin-Weissensee’s (2012) ja Rotterdamis Piet Zwart instituudis (2016). Õllek on kahel korral pälvinud Eesti Kunstiakadeemia noore kunstniku preemia, 2013. aastal bakalaureuseõppes ja 2016. aastal magistrandina. Aastatel 2013–2018 oli ta projektiruumi Rundum kaasasutaja ja liige. 2019. aastal pälvis ta ArtProofi produktsioonistipendiumi. 

Kristina Õlleku tööd on olnud üleval mitmel rahvusvahelisel rühma- ja isikunäitusel, sh A Tale of A Tub (Rotterdam), Laurel Project Space (Amsterdam), Le Lieu Unique (Nantes), Screen City Biennial (Stavanger), Fotomuseum Winterthur, Titanik (Turu); KUMU, EKKM, Tallinna Kunstihoone ning Draakoni ja Hobusepea galerii (Tallinn); ISSP, Riga Photography Biennial ja Zuzeum (Riia); Benaki Museum ja Snehta Residency (Ateena); Coherent (Brüssel).

Kogo galerii uudiskiri

Loe viimast uudiskirja