fbpx

Fotoallegooriad

Fotoallegooriad

Pigmenttrükk lõuendil, tiraaž 3 + 1 AP
77 × 50 cm
2021
Küsi lisaKüsi lisa
Sissejuhatus

Digisekkumiste seeria, mis põhineb 19. sajandi carte de visite fotode tagaküljekaunistustel. Fotomeediumi ajaloolised allegooriad.

Kunstnikust

Andrés Galeano (snd 1980, Mataró, Hispaania) on Berliinis ja Barcelonas elav kunstnik. Tal on Barcelona ülikooli filosoofiakraad, Stuttgarti Freie Fotoschule fotograafiadiplom ning Berliini Kunsthochschule Weißensee ülikooli skulptuuri ja vabade kunstide kraad. Ta tegeleb fotograafia, video, installatsiooni ja tegevuskunstiga ning on korraldanud näitusi ja performance’eid Euroopas, Ladina-Ameerikas, USAs ja Kanadas.

Oma loomingus uurib Andrés Galeano fotograafiat kui transtsendentsuse metafoori. Postfotograafina keskendub ta teiste autorite fotode kohandamisele ja kontseptuaalsele ümberraamistamisele. Projekti „Unknown Photographers“ („Tundmatud fotograafid“) raames kogub ta analoogajastu argifotosid, luues neist eriuurimusteks korrastatud kollaaže, mis reflekteerivad fotograafiat kui sellist ja fotograafilist tungi ületada ajahetke piire. Projektis „Google in View“ uurib ta Google’i serveritesse üles laaditud 360-kraadiseid panoraamfotosid. Galeanot huvitab soov teha fotograafiliselt nähtavaks ja ligipääsetavaks ka maailma kõige kaugemad kohad, neis fotodes esinevad vead, autorsuse küsimused ja tänapäeva digitaevas. Projektis „The Eternal Photo“ („Igavikufoto“) mõtiskleb ta fotograafilise inimkeha üle, lahates hauakivide portselanportreesid.

Valik isikunäitusi: Galería RocíoSantaCruz (Barcelona), CC Blanquerna (Madrid), Fundação Portuguesa das Comunicações (Lissabon), RH Contemporary (New York), M|A|C (Mataró,Hispaania), Art Rotterdam, YIA Paris, Art Brussels, Pavlovsdog (Berliin), Grimmuseum (Berliin).

Valik ühisnäitusi: Riia fotograafiabiennaal (Läti), Muzeum Sztuki (Łódź, Poola), Canal Isabel II (Madrid), Arts Santa Mònica (Barcelona), EAC (Montevideo), Benaki Museum (Ateena), De Appel (Amsterdam), Goethe-Institut (Barcelona), Fabra i Coats (Barcelona), 4th Thessaloniki Biennale of Contemporary Art (Thessaloníki), Kunstraum Kreuzberg/Bethanien (Berliin), ‘O (Milano).

Valik performance’eid: Fundació Brossa (Barcelona), La Casa Encendida (Madrid), Centro Huarte (Pamplona), M:ST Festival (Calgary), Konshallen Göteborg, Antic Teatre (Barcelona), Kunsthall Charlotenborg (Kopenhaagen), Rhubarb Festival (Toronto), Museo MARCO (Vigo), Interakcje Festival (Piotrkow Trybunawski), El Matadero (Madrid), BAC, (Ginebra 2011), Viva! Art Action (Montreal), Instituto Cervantes (Berliin), PPP (Bern), Festival Ebent (Barcelona).

 

 

Rohkem teoseid kunstnikult

Pigmenttrükk lõuendil, tiraaž 3 + 1 AP , 50 × 70 cm, 2021
Pigmenttrükk lõuendil, tiraaž 3 + 1 AP , 77 × 50 cm, 2021

Kogo galerii uudiskiri

Loe viimast uudiskirja