fbpx

Salajane vilin metsas

25.10.2018 — 8.12.2018

Näitusel eksponeeritud teosed on inspireeritud valgusest, varjust ja erinevate eluvormide vaheliste piiride hägustumise ideest. Koos loovad kunstnikud maagilise keskkonna, kus näituse külastajal on võimalus tajuda elu iseeneses, olemuslikult iseorganiseeruva võrgustikuna. Näitus koosneb Kristi Kongi värvi- ja valguslabürindina toimivast maaliinstallatsioonist ning Mari-Leen Kiipli videoprojektsioonist mis kujutab liikumist valguse ja hämaruse, ebakindluse ja teadmatuse vahel ning erinevate eluvormide eksistentsiaalset ja hägustunud kokkupuutepuudet.

Kristi Kongi (1985) on maalihariduse omandanud Tartus, Tallinnas ja Lahtis ning hetkel elab ja töötab Tallinnas. Kongi kunstipraktika keskne teema, materjal ja inspiratsiooniallikas on värv. Tema teoste visuaalne keel, mida on lihtne kiirelt määratleda kui geomeetrilist abstraktsionismi, keerleb valguse ja värvi süsteemsete uuringute ümber, olles eelkõige analüütiline ja organiseeritud.

Mari-Leen Kiipli (1988) on õppinud fotograafiat Tartus ja Tallinnas ning täiendanud end Viinis, praegu elab ja töötab Tallinnas. Kiipli senised suuremad sooloprojektid, mis kombineerivad fotot, videot ja installatsiooni, keskenduvad peamiselt ruumide ja situatsioonide tunnetuslikule kvaliteedile. Ta uurib teostes lähedalt ja keskendunult iseenda kohalolu spetsiifilistes, omadusteta keskkondades ning kehamälu toimimist.

Näitus toimus festivali Tartu Valgus (TAVA) kõrvalprogrammis. Näituse publikuprogrammis toimusid kunstnikuvestlus, värviõhtusöök ja luuleõhtu. Viimaseks nädalaks lisandus näitusele luuletajate Hasso Krulli ja Carolina Pihelgase ja multimeediakunstniku Martin Rästa loodud luuleinstallatsioon.

Näitusevaated: Diana Tamane

Press ja Publikatsioonid

Kunstinäitusega liitus installatsioon luulest
Raimu Hanson. Tartu Postimees. 4/12/2018

Seiklused näitusel “Salajane vilin metsas”
Krista Piirimäe. Postimees. 5/12/2018

Kongi ja Kiipli kihilises metsas
Anti Saar. Sirp. 23/11/2018

Photo reportage from the exhibition by Kristi Kongi and Mari-Leen Kiipli at the Kogo gallery
Echo Gone Wrong. 22/11/2018

Arvustus: Inimesed on taimede uni
Art Leete. Müürileht. 16/11/2018

Teosed
Maaliinstallatsioon, segatehnika, 2018

Kogo galerii uudiskiri

Loe viimast uudiskirja