fbpx

Kogo galerii valiti Liste kunstimessile

5.4.2021 by Liina Raus

Kogo galerii on Eestis teine, kes valiti osalema ühele Euroopa olulisimale noorte galeriide kunstimessile Liste Art Fair Basel. Galerii esitleb messil kunstnike Mari-Leen Kiipli ja Eike Epliku teoseid.

“Kogo on oma innovaatilise näituseprogrammiga võtnud südameasjaks just noorema põlvkonna kunstnike tutvustamise. Kutse osaleda tänavu Listel on rahvusvaheline tunnustus tehtud tööle – liikuda kolme aastaga galerii asutamisest Liste ridadesse on väga suur saavutus. Regionaalset tähtsust rõhutab veelgi enam fakt, et messi ajaloo jooksul on tegu alles neljanda osaleva galeriiga Baltikumist,” ütles Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse direktor Karin Laansoo.

Liste Art Fair Basel on üks Euroopa olulisimaid kunstimesse, mis keskendub noortele galeriidele ja uutele tendentsidele kaasaegses kunstis. Liste kunstimess toimub 20–26.09.2021 Baselis Šveitsis paralleelselt maailma vanima ja olulisima kunstimessiga Art Basel (23–26.09.2021). Liste mess toimub seekord 26ndat korda. Igal aastal pääseb sadade soovijate seast messile 75-80 noort galeriid üle maailma, Kogo galerii on Eestis teine, kes on osalema valitud.

Liste messil osalemine kasvatab oluliselt Kogo galerii rahvusvahelist nähtavust ning avab uusi võimalusi koostööks kuraatorite ja kunstikogujatega üle maailma.

Kogo galerii esitleb Liste kunstimessil Mari-Leen Kiipli ja Eike Epliku teoseid. Mõlemad kunstnikud on sügavalt huvitatud loodusest ja tema suhetest inimkonnaga. Kogo galerii väljapaneku keskmes on kasvuhoone, mis ühelt poolt sümboliseerib imelist eskapistlikku aeda, teisalt on see metafoor inimese kontrollivajadusele ja meie ülekuumenevale planeedile. Kasvuhoone loomisel ammutatakse muu hulgas ainest isetekkelistest suvila- ja aiamaa-aladest mitmete Eesti linnade servas. Galerii esitleb elavate taimede vahel Mari-Leen Kiipli videoteoseid ja mõlema kunstniku skulpturaalseid töid. Messi online-platvormil Liste Showtime tutvustab galerii põhjalikumalt kunstnikku Mari-Leen Kiipli ning tema teoseid.

Galerii osalemist messil toetavad Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus ja Euroopa Regionaalarengu Fond.

Kogo galerii uudiskiri

Loe viimast uudiskirja