fbpx

39. Prantsuse tava 00_14_30

39. Prantsuse tava 00_14_30

Digitaalprint fotopaberile, raamitud
70 × 88 cm
2019
Küsi lisaKüsi lisa
Sissejuhatus

Alghind 200 € Kogume Kogos oksjonil 5. juunil 2021

Oksjonile annetas Bruno Goosse kaks fotoprinti oma projektist „Prantsuse tava” (2018). Need fotod on tehtud video stoppkaadrist, mis ühendab Jean-Luc Godardi filmi „Hingetu” pildi ülemisel poolel ja Jim McBride’i lavastatud uusversiooni piltide allosas. See tõstatab küsimuse teose väärtusest ja kahe mandri vahelisest erinevusest ning piltide, konteksti, isegi narratiivi tõlkest.

Uuri lähemalt kunstniku kohta ja vaata tema teisi teoseid.

fotograafia, video

Kunstnikust

Bruno Goosse (1962) on kunstnik ja õppejõud Brüsseli Kaunite Kunstide Akadeemias. Kasutades dokumente ning lugusid ja fakte, kätkeb tema praktika teatud ajalooperioodide poeetilises ja poliitilises ümberlugemises, mis seab kahtluse alla ühiskonnas sageli arutlemata jäänud suhteid väärtustesse. Järgides juriidiliste tekstide kirjutamise poliitilist kogemust, mis on talle sügava mulje jätnud, paneb tema plastiline töö mõtisklema nii tekstiliste kui ka kujuteldavate piirangutega olukordade üle, püüdes neile imperatiividele anda kuju ja mis neid hävitab. See, kuidas tekstid, eriti juriidilised, ja nende väljamõeldud montaažid tingivad meie suhte reaalsuse, pildi ja kunstiga, on tema uurimistöö põhitelg.

Viimase kahe aasta jooksul on Bruno Goosse töid näidatud Montrealis Occurrence’i kunsti- ja esseekeskuses, Saint-Omeris, Espace 36-s ja Brüsselis La Lettre volée’s. Mõned tema teosed on võtnud raamatu kuju: “Classement Diagonal / Diagonal Listing”, Editions La lettre volée, Brüssel 2018; “Around Exit”, Editions La Part de l’Oeil, Brüssel 2014. Bruno Goosse on toimetanud ka kinokunstile pühendatud “La Part de l’Oeil n°30” väljaandmise ning Jean Arnaud’ga lavastasid nad kahasse filmi “Dokument, fiktsioon ja seadus kaasaegses kunstis”, mille avaldas 2015. a PUP/ArBA. 

Rohkem teoseid kunstnikult

Kogo Uudiskiri

Loe viimast uudiskirja